WAKACYJNY INTENSYWNY KURS BRYDŻA OD PODSTAW

Masz czas w sierpniu, żeby nauczyć się czegoś nowego? Chcesz spędzić czas w towarzystwie i potrenować własny mózg? Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” w Gdyni zaprasza na intensywny kurs nauki gry w brydża dla początkujących. W programie pięć spotkań od 7 do 11 sierpnia 2023 roku.

Karciane gry logiczne pobudzają umysł, wpływając zarówno na pamięć krótkotrwałą, jak i długoterminową. Trening mózgu jest potrzebny nie tylko osobom starszym – jak się powszechnie sądzi – ale też młodszym, w ramach profilaktyki.

Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” zachęca do nauki gry w brydża i związanego z nią ćwiczenia pamięci oraz umiejętności koncentracji. To zajęcia dla każdego, kto w przyszłości zamierza długo cieszyć się możliwościami szybkiego reagowania i sprawnego myślenia. Naukowcy potwierdzają, że dobrze dobrane gry logiczne wzmacniają funkcjonowanie systemu nerwowego u ludzi w każdym wieku! Same kontakty towarzyskie są również dobrym ćwiczeniem dla mózgu, choć często niedocenianym. Przełamują rutynę i wiążą się ze zdobywaniem nowych umiejętności oraz nawiązywaniem rozmowy z nowo poznanymi osobami.

Wakacyjny intensywny kurs brydża od podstaw obejmuje pięć spotkań codziennie, od 7 do 11 sierpnia 2023 roku, w godzinach od 16.00 do 20.00

Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzeum przy ulicy Gołębiej 9. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych (14-99 lat).

Cena kursu wynosi 249 złotych od osoby

Aby zapisać się na kurs, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji Trefl.

Prowadzący: Artur Toeplitz

Trener brydżowy II klasy i instruktor szachowy. Od ponad 20 lat zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w dyscyplinach szachy i brydż sportowy. Jego podopieczni dwukrotnie zdobyli Mistrzostwo Europy w drużynie juniorów i juniorek oraz srebro w grze parami w brydżu sportowym. Jego młodzież w latach 2007-2018 plasowała się niezmiennie w czołówce najlepszych młodych brydżystów w kraju przywożąc medale z Mistrzostw Polski i Ogólnopolskich Olimpiad Brydżowych. Trzykrotnie otrzymał wyróżnienia dla najlepszych trenerów w województwie. Współpracuje z Młodzieżowym Domem Kultury w Sopocie oraz Wojewódzkim Związkiem Brydża Sportowego. Z wykształcenia jest historykiem.

fot. Anna Rezulak