Skip links

ABC ANIMACJI POKLATKOWEJ

Ten scenariusz to propozycja na pierwsze spotkanie z techniką filmową, dzięki której nawet najmłodsi uczniowie i uczennice stworzą własne krótkie filmy animowane.

Wstępem do zajęć praktycznych jest krótka prelekcja o kulisach powstawania serialu animowanego „Rodzina Treflików”. Dzieci oglądają miniwystawę, która prezentuje rekwizyty i fragmenty scenografii z prawdziwego planu filmowego, oraz jeden odcinek filmu.

Następnie podczas zajęć pod okiem animatorki poznają podstawy konstrukcji scenki filmowej i obmyślają swoje pomysły na animację.

Z dostępnych w pracowni materiałów plastycznych własnoręcznie wykonują postaci i proste dekoracje, a potem ożywiają je za pomocą tabletów z oprogramowaniem do animacji poklatkowej. Wykonują serię zdjęć, które złożą się na ruchomą sekwencję filmową.

Podsumowaniem warsztatów jest pokaz stworzonych animacji.

KORZYŚCI EDUKACYJNE

  • Warsztat łączy kreatywną zabawę wykorzystującą proste techniki plastyczne z użyciem filmowej technologii cyfrowej.

  • Rozwija umiejętność konstruowania prostych historii, opartych na ciągu przyczynowo-skutkowym.

  • Pracując zespołowo, uczestnicy i uczestniczki ćwiczą podejmowanie decyzji i dzielą się zadaniami zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami.

  • Zajęcia integrują grupę i pozwalają się wykazać dzieciom, które na co dzień w szkole nie mają wielu okazji do ekspresji artystycznej.

Dla Klas:

1-5 szkoły podstawowej

Czas trwania:

2 – 2,5 godziny

 

Cena:

800 zł za grupę

Skip to content