WAKACYJNY PORT KULTURY. Festiwal działań twórczych latem 2023

Warsztaty filmowe, fotograficzne, plastyczne, kurs pisarski i spacer dźwiękowy. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Fundacja Trefl zaprasza do udziału w działaniach twórczych pod hasłem: WAKACYJNY PORT KULTURY. Cykl warsztatowo-edukacyjny odbędzie się tego lata w Gdyni przy ulicy Gołębiej 9 – w miejscu, gdzie miasto spotyka się z portem, a ludzie sztuki pracują po sąsiedzku z firmami branży morskiej. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdynia.

WAKACYJNY PORT KULTURY obejmuje cykl działań twórczych adresowanych do uczestników w różnym wieku. Wszystkie odbędą się w lipcu i sierpniu 2023 roku przy ulicy Gołębiej 9 w Gdyni. Właśnie tutaj na co dzień Fundacja Trefl rozwija dwie inicjatywy edukacyjno-kulturalne: Gdyńskie Centrum Animacji oraz Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa”.

We wnętrzach dawnej szkoły – w której kiedyś mieściło się m.in. Technikum Budowy Okrętów – dziś pracują artyści, twórcy „Rodziny Treflików”. To serial animowany dla dzieci produkowany w Gdyni przez studio filmowe, które od 2014 roku działa w ramach Grupy Trefl. Tutaj też spotykają się dzieci, młodzież i dorośli uczestniczący w zajęciach organizowanych przez Fundację Trefl: warsztatach animacji poklatkowej, spotkaniach brydżowych i innych. A wokół tętni dzielnica przemysłowa: w okolicy rozwijają się liczne przedsiębiorstwa związane z gospodarką morską, terminal kontenerowy i stocznia. Ta nietypowa dla działalności kulturalnej lokalizacja jest punktem wyjścia dla powołania projektu pod hasłem: WAKACYJNY PORT KULTURY.

WAKACYJNY PORT KULTURY to festiwal działań twórczych, którego program obejmuje:

RODZINNE WARSZTATY TWORZENIA KRÓTKICH FILMÓW ANIMOWANYCH | 8-9 lipca

KURS DOKUMENTU FILMOWEGO DLA NASTOLATKÓW | 10-16 lipca

PLENEROWE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH| 26 lipca, 5 sierpnia

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI: POCZTÓWKI I KOLAŻE Z GOŁĘBIEJ | 19 lipca, 5 i 23 sierpnia

SPACER DŹWIĘKOWY Z WARSZTATEM NAGRAŃ TERENOWYCH DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH| 14 lipca

PISARSKI KURS MISTRZOWSKI Z DZIEDZINY REPORTAŻU DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH| sierpień

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Aktualne informacje warto śledzić na Facebooku, na profilach Fundacji Trefl i Gdyńskiego Centrum Animacji. Udział w większości zajęć będzie BEZPŁATNY. Szczegółowe informacje o poszczególnych warsztatach oraz osobach prowadzących, doświadczonych praktyków w swoich dziedzinach, można znaleźć na stronie www.fundacja.trefl.com oraz www.wakacyjnyportkultury.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdynia.
Patronami medialnymi są: radio SuperNova i portal trojmiasto.pl.
Sponsor: Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA.
Partnerzy: Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, Festiwal „Miasto Słowa”, KAZstudio, Trefl SA.

Plakat promocyjny WAKACYJNEGO PORTU KULTURY stworzył młody artysta z Gdyni, Jan Rutka. Jego charakterystyczny styl, znany wcześniej z obrazów i grafik prezentujących modernistyczne portowe miasto, doskonale oddaje ideę tego przedsięwzięcia.