Skip links

Kinoteatr i Nowe Technologie

“Kinoteatr i nowe technologie” to projekt edukacyjno – artystyczny skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat. Jego istotą jest pokazanie młodszym odbiorcom, w jaki sposób kreatywnie wykorzystać ogólnodostępne narzędzia technologiczne (laptop czy smartfon), zarówno w procesie edukacji, jak i podczas twórczej zabawy z pogranicza szeroko rozumianej sztuki plastycznej, rękodzielnictwa, aktorstwa, czy realizacji dźwięku. Ponadto zadaniem objęto także grono seniorów, którzy pod okiem doświadczonego instruktora zostaną włączeni do każdego etapu pracy nad spektaklem wieńczącym projekt. Efektami zajęć poszczególnych warsztatów było samodzielne stworzenie animacji poklatkowej – od powstania koncepcji do realizacji filmu, a realizacja spektakli teatralnych, czy słuchowisk radiowych.

Udało nam się zrealizować:

  1. Warsztaty „Kręcić każdy może – Warsztaty animacji poklatkowej”
  2. Warsztaty „Rampa – Kółko aktorskie”
  3. Warsztaty „Sztuka dla wnuka – Kółko aktorskie dla seniorów”
  4. Letnia Akademia Animacji
  5. Letnia Akademia Dźwiękowca
  6. Odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt

W projekcie wzięło udział 63 osoby młodzież i dzieci szkolne oraz seniorzy z Gdyni i okolic.

Letnia Akademia Animacji

To intensywny kurs animacji poklatkowej, podczas którego uczestnicy poznają technikę stop motion, tworząc pod czujnym okiem profesjonalistów. Zajęcia przeznaczone są dla mieszkańców Trójmiasta, ale nasza oferta skierowana jest również do dzieci spędzających wakacje w województwie pomorskim.

Czas trwania: 20 h zrealizowanych w ciągu 5 dni (po 4h dziennie)

Termin: 12-16 lipca 2021

Wielkość grupy: do 15 osób

Zapisy: telefonicznie +48 507 820 273  lub e-mailowo fundacja@trefl.com

——————————————————————————————-

Letnia Akademia Dźwiękowca

Na warsztatach uczestnicy poznają podstawy realizacji dźwiękowych – proces tworzenia słuchowisk, reportaży dźwiękowych i audycji radiowych. Będą mieli również możliwość poznania technik dubbingu filmowego. Podczas akademii uczestnicy będą wykorzystywali aplikacje mobilne, webowe oraz darmowe oprogramowanie. Zajęcia będą pobudzały kreatywność, rozwijały wyobraźnię dźwiękową oraz wrażliwość słuchową uczestników.

Czas trwania: 20 h zrealizowanych w ciągu 5 dni (po 4h dziennie)

Termin: 5-9 lipca 2021

Wielkość grupy: do 15 osób

Zapisy: telefonicznie +48 507 820 273 lub e-mailowo fundacja@trefl.com

Kręcić każdy może. – warsztaty animacji poklatkowej

Warsztaty na temat techniki stosowanych w animacji poklatkowej to cykl zajęć przeznaczony dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat.
Warsztaty są połączeniem nowych technologii z szeroko rozumianą sztuką plastyczną i rękodzielnictwem. Celem warsztatów jest zachęcenie uczestników do aktywnej partycypacji w tworzeniu filmu animowanego metodą poklatkową: od pomysłu po filmowe zdjęcia. Aby wziąć w nich udział, nie jest konieczne doświadczenie ani talent plastyczny – wystarczy zaangażowanie i potrzeba kreacji.

Rampa – kółko aktorskie

Warsztaty aktorskie to cykl zajęć przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Warsztaty są połączeniem tradycji aktorskich oraz nowych technologii Celem warsztatów jest zachęcenie uczestników do aktywnej partycypacji w procesie twórczym nad spektaklem czy słuchowiskiem. Aby wziąć udział w warsztatach, nie jest konieczne doświadczenie ani talent aktorski – wystarczy zaangażowanie i potrzeba kreacji.
Wyboru tematu spektaklu i słuchowiska dokonają uczestnicy zajęć. Wybór nie będzie ograniczony przez prowadzących. Prowadzący przeprowadzą uczestników przez merytoryczne aspekty przygotowania spektaklu i będą jedynie wsparciem w procesie twórczym. Ostateczny charakter, jaki będzie miała przybrać sztuka, będzie należał do grupy. Uczestnicy poznają w ten sposób podstawowe zagadnienia związane z teatrem oraz będą mieli szansą do pobudzenia i rozwijania własnych umiejętności twórczych.

Sztuka dla wnuka – kółko aktorskie dla seniorów

Uczestnicy zostaną włączeni w aktywne tworzenie spektaklu od postaw. Duży akcent zostanie podstawiony na ćwiczenia aktorskie, dykcję i intonacje. Seniorzy również zapoznają się z nowymi technologiami. Każdy z seniorów będzie mógł stworzyć własne słuchowisko np. nagranie bajki dla najmłodszych. Przeprowadzone ćwiczenia służyć będą rozwojowi każdego z instrumentów, jakimi posługuje się aktor – oddech, głos, ciało, dykcja, wyobraźnia, kreatywność. Udział w zajęciach będzie miał nie tylko wartości twórcze, pozwoli także na ćwiczenie pamięci i koncentracji, ćwiczenie mimiki, ekspresji i plastyki ciała. Poprzez wykonywanie zadań, uczestnicy wzmocnią poczucia pewności siebie. Wyboru tematu spektaklu i słuchowiska dokonają uczestnicy zajęć.

Skip to content