POZNAJ NOWE MIEJSCE NA TURYSTYCZNEJ MAPIE TRÓJMIASTA – PRZYJDŹ NA BEZPŁATNE SZKOLENIE!

Fundacja „Trefl” zaprasza pomorskich Przewodników na szkolenie w MUZEUM KART DO GRY „ULICA BRYDŻOWA” w Gdyni: w sobotę, 7 stycznia 2023 roku, w godzinach 10.00-16.00. Chętni mogą się zgłaszać, wypełniając formularz online, dostępny na profilu „Ulicy Brydżowej” na Facebooku. Liczba miejsc jest ograniczona, a udział w szkoleniu – bezpłatny.

Tytułowej „ulicy” nie ma na żadnej mapie Gdyni, ponieważ kryje się ona w budynku dawnej szkoły w pobliżu gdyńskiego portu. Kto tam trafi, odkrywa świat, który zaskakuje różnorodnością form, kolorów i przepięknych grafik. Do Muzeum Kart warto wybrać się z wycieczką, która chciałaby poznać tę jeszcze szerzej mniej znaną atrakcję: największą w Polsce i jedną ze znakomitszych w Europie kolekcji kart do gry.  Na miejscu można zobaczyć też rzadkie karciane akcesoria oraz pocztówki, obrazy, etykiety, znaczki pocztowe i przedmioty codziennego użytku – wszystkie połączone motywem karcianym, przenikającym też do literatury czy sztuki teatralnej, operowej i filmowej.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu, należy odnaleźć profil „Ulicy Brydżowej” na Facebooku, polubić go i wypełnić dostępny tam formularz zgłoszeniowy online. Muzeum Kart Do Gry „Ulica Brydżowa” mieści się w budynku dawnej szkoły, Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, przy ulicy Gołębiej 9, obok gdyńskiego Terminalu Kontenerowego. Dojazd autobusem linii m.in. R, 104, 128, 134, 150, 152, 173, 182, 194 – należy wysiąść na przystanku „Energetyków”. Całodzienne szkolenie zaplanowano na sobotę, 7 stycznia 2023 roku, od godziny 10.00 do 16.00.