Skip links

Letnie Akademie Filmowe

Letnie Akademie Filmowe odbywają się w ramach projektu Kinoteatr i nowe technologie, stworzonego z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku 10 – 15 lat, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest pokazanie młodszym i starszym odbiorcom, w jaki sposób kreatywnie wykorzystać ogólnodostępne narzędzia technologiczne (laptop czy smartfon), zarówno w procesie edukacji, jak i podczas twórczej zabawy z pogranicza szeroko rozumianej sztuki plastycznej, rękodzielnictwa, aktorstwa, czy realizacji dźwięku.

W Gdyńskim Centrum Animacji rozpoczynamy realizację projektu Letnią Akademią Animacji oraz Letnią Akademią Dźwięku. Każdy z bloków tematycznych dedykowany jest dzieciom w wieku 10-15 lat.

Letnia Akademia Animacji

To intensywny kurs animacji poklatkowej, podczas którego uczestnicy poznają technikę stop motion, tworząc pod czujnym okiem profesjonalistów. Zajęcia przeznaczone są dla mieszkańców Trójmiasta, ale nasza oferta skierowana jest również do dzieci spędzających wakacje w województwie pomorskim.

Czas trwania: 20 h zrealizowanych w ciągu 5 dni (po 4h dziennie)

Termin: 17 – 21 sierpnia 2020

Wielkość grupy: do 15 osób

Zapisy: za pomocą formularza

 

Letnia Akademia Dźwięku

Na warsztatach uczestnicy poznają podstawy realizacji dźwiękowych – proces tworzenia słuchowisk, reportaży dźwiękowych i audycji radiowych. Będą mieli również możliwość poznania technik dubbingu filmowego. Podczas akademii uczestnicy będą wykorzystywali aplikacje mobilne, webowe oraz darmowe oprogramowanie. Zajęcia będą pobudzały kreatywność, rozwijały wyobraźnię dźwiękową oraz wrażliwość słuchową uczestników.

Czas trwania: 20 h zrealizowanych w ciągu 5 dni (po 4h dziennie)

Termin: 24 – 28 sierpnia 2020

Wielkość grupy: do 15 osób

Zapisy: za pomocą formularza

W razie pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu: +48 505 552 115  lub biuro@gca.edu.pl

Leave a comment

Skip to content