Skip links

KURS BRYDŻA OD PODSTAW

Chcesz spędzić czas w towarzystwie, rozwinąć nową pasję i ćwiczyć przy tym pamięć? Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” w Gdyni zaprasza wszystkich zainteresowanych na kurs nauki gry w brydża dla początkujących. Start już w kwietniu 2023 roku.

O dobroczynnym wpływie karcianych gier logicznych na ogólny dobrostan człowieka można by pisać szeroko… Przede wszystkim pobudzają one umysł, wpływając zarówno na pamięć krótkotrwałą, jak i długoterminową. Przy czym warto zauważyć, ze trening mózgu jest potrzebny nie tylko osobom starszym – jak się powszechnie sądzi – ale też młodszym, w ramach profilaktyki.

Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” zachęca do nauki gry w brydża i związanego z nią ćwiczenia pamięci oraz umiejętności koncentracji. To zajęcia dla każdego, kto w przyszłości zamierza długo cieszyć się możliwościami szybkiego reagowania i sprawnego myślenia. Naukowcy potwierdzają, że dobrze dobrane gry logiczne wzmacniają funkcjonowanie systemu nerwowego u ludzi w każdym wieku! Same kontakty towarzyskie są również dobrym ćwiczeniem dla mózgu, choć często niedocenianym. Przełamują rutynę i wiążą się ze zdobywaniem nowych umiejętności oraz nawiązywaniem rozmowy z nowo poznanymi osobami.

Kurs obejmuje sześć spotkań co dwa tygodnie, począwszy od czwartku, 20 kwietnia 2023 roku.

>> 20 kwietnia | 4, 18 maja | 1, 15, 29 czerwca

Zajęcia odbywają się w godzinach 17.00-20.00 w siedzibie Muzeum przy ulicy Gołębiej 9. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych (14-99 lat).

Cena kursu wynosi 199 złotych od osoby. Zajęcia poprowadzi Janusz Liwosz, sędzia Pomorskiego Związku Brydża Sportowego.

Aby zapisać się na kurs, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

 

Więcej informacji: 505 552 356 | fundacja@fundacja.trefl.com.

Skip to content