KREATYWNA SZTAFETA POKOLEŃ. Bezpłatne warsztaty w Gdyni

Chcesz rodzinnie spędzić czas? Lubisz zdobywać nowe umiejętności? Szukasz wspólnych tematów do rozmów z wnukiem, wnuczką, babcią, dziadkiem, mamą, tatą, ciocią, wujkiem? Fundacja Trefl zaprasza na kreatywne i integracyjne bezpłatne zajęcia adresowane do dorosłych i dzieci. W ofercie do wyboru są dwa bezpłatne cykle warsztatowe: poświęcone animacji poklatkowej oraz tradycji gier karcianych.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Trefl, operator Gdyńskiego Centrum Animacji i Muzeum Kart Do Gry „Ulica Brydżowa” – przedsięwzięć edukacyjno-kulturalnych, realizowanych przy ulicy Gołębiej 9 w Gdyni. Trwają zapisy do grup na dwa cykle szkoleniowe – zainteresowani mogą wybrać jeden z nich, gdyż zajęcia odbywają się w tych samych terminach.

WARSZTATY TWORZENIA FILMÓW METODĄ ANIMACJI POKLATKOWEJ

Uczestnicy zajęć w Gdyńskim Centrum Animacji, pod okiem profesjonalnego animatora, wspólnie opracują własne pomysły na scenkę filmową, własnoręcznie wykonają figurki postaci i scenografię, a następnie zrealizują zdjęcia w technice animacji poklatkowej, z wykorzystaniem tabletów. Będą także uczestniczyć w pracach nad montażem i udźwiękowieniem własnego filmu.

NAUKA GIER KARCIANYCH I WARSZTATY PLASTYCZNE

Uczestnicy zajęć, wraz z profesjonalną przewodniczką, zwiedzą wystawę Muzeum Kart Do Gry „Ulica Brydżowa” i wezmą udział w grze miejskiej. Następnie pod okiem instruktorki wykonają własne talie kart do gry oraz szkatułki do ich przechowywania. Będą także uczestniczyć w warsztatach gry w brydża  lub innych gier karcianych ćwiczących umiejętności logicznego myślenia.

Dla kogo?

Zajęcia przeznaczone są dla dwuosobowych zespołów rodzinnych złożonych z dziecka
w wieku 10+ oraz osoby dorosłej – preferowani są seniorzy i seniorki. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Gdzie?

Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie, w Gdyńskim Centrum Animacji oraz w Muzeum Kart Do Gry „Ulica Brydżowa” – w budynku przy ulicy Gołębiej 9 w Gdyni (dawny Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego).

Kiedy?

Oba cykle warsztatowe obejmują łącznie po kilka całodziennych spotkań w terminach: 19-20 listopada i 25-27 listopada. Podczas warsztatów organizator zapewnia uczestnikom napoje i przekąski.

Jak się zgłosić?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy online. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt:  tel. 505 552 356 / e-mail: fundacja@fundacja.trefl.pl

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU

WARSZTATY ZWIĄZANE Z TEMATYKĄ MUZEUM KART DO GRY „ULICA BRYDŻOWA”

Sobota, 19 listopada

9.30-11.30

zwiedzanie Muzeum Kart Do Gry „Ulica Brydżowa” – przewodniczka: Danuta Ślipy „Frajda nad morzem”

11.30-12.00

przerwa

12.00-15.00

warsztaty artystyczne: tworzymy własną talię kart – prowadząca: Joanna Damrat

Niedziela, 20 listopada

10.00-13.00

warsztaty artystyczne: zdobienie szkatułki na karty metodą decoupage – prowadząca: Joanna Damrat

Sobota, 26 listopada

14.00-17.00

warsztaty karciane: wprowadzenie do gier logicznych w karty – prowadzący: Artur Toeplitz

Niedziela, 27 listopada

14.00-17.00

warsztaty karciane: gry logiczne i integracyjne – prowadzący: Artur Toeplitz

17.00 – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE WARSZTATÓW

WARSZTATY TWORZENIA FILMÓW ANIMOWANYCH W GDYŃSKIM CENTRUM ANIMACJI

Sobota, 26 listopada

10.00-18.00

warsztaty animacji poklatkowej: od pomysłu na filmik do scenariusza, tworzenie postaci
i scenografii, realizacja zdjęć – prowadzący: Sebastian Bednarek

Niedziela, 27 listopada

10.00-17.00

warsztaty animacji poklatkowej: realizacja zdjęć, montaż, udźwiękowienie filmików – prowadzący: Sebastian Bednarek

17.00 – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE WARSZTATÓW

Organizator zapewnia napoje i przekąski dla Uczestników zajęć.

Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania drobnych zmian w harmonogramie zajęć.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Międzypokoleniowe centra edukacyjne”.