Skip links

Jak to się kręci w Gdyni?

Rodzinne warsztaty animacji Jak to się kręci? to zajęcia edukacyjno-artystyczne skierowane do dzieci w wieku 8 – 10 lat i dorosłych, w tym seniorów. Celem jest stworzenie przestrzeni na kreatywne wykorzystanie ogólnodostępnych narzędzi multimedialnych (laptop, smartfon) w procesie edukacji i twórczej zabawy.

Jak to się kręci? to projekt finansowany ze środków Wydziału Kultury UM w Gdyni. W ramach projektu odbędą się trzy warsztaty z zakresu kreatywnej animacji. Do udziału w każdym spotkaniu zapraszamy duet (dziecko + dorosły). Zajęcia są całkowicie BEZPŁATNE, obowiązują zapisy, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Jedno ze spotkań jest szczególne: ponieważ sztuka filmowa oddziałuje głównie przez obraz, dlatego może być doskonałym sposobem ekspresji osób niedosłyszących lub słabosłyszących. Z tego względu Gdyńskie Centrum Animacji zdecydowało się przygotować dedykowaną wersję warsztatów, dostosowaną do potrzeb takich osób. Warsztaty w takiej formule odbędą się 27 września z udziałem tłumacza języka migowego.

Tematyka: punktem wyjścia twórczego działania małych i dużych będzie miasto Gdynia: ulubione miejsca, przygody i doświadczenia. Ja w moim mieście. Dlatego też poprosiliśmy uczestników o przyniesienie wydruków zdjęć, na których są ich postacie. Będą one wycinane ze zdjęć i animowane. Oznacza to, że bohaterami każdego filmu będą jego twórcy – mieszkańcy Gdyni.

Czas trwania: 4 h zegarowe

Miejsce: Gdyńskie Centrum Animacji, ul. Gołębia 9 w Gdyni

Terminy:

  • 19 WRZEŚNIA – sobota, godz.10.00 – 14.00
  • 27 WRZEŚNIA – niedziela, godz. 13.30 – 17.30 (warsztaty dla osób słabosłyszących/niesłyszących z asystą tłumacza języka migowego)
  • 11 PAŹDZIERNIKA – niedziela, godz. 11.30 – 15.30

Wielkość grupy: do 12 osób (6 par – dziecko i opiekun)

Zapisy: za pomocą formularza

Warsztaty:

  • promują sztukę filmową oraz umacniają wizerunek Gdyni jako miasta o filmowych tradycjach
  • zapoznają z procesem powstawania animacji poklatkowej, począwszy od tworzenia scenariusza filmu, poprzez opracowanie storyboardu, kreowanie postaci, budowę lalek, aż do wykorzystania scenografii
  • integrują pokolenia
  • stwarzają okazję do zdobycia nowych umiejętności i zaszczepienia wspólnej pasji

 

W razie pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu: +48 505 552 115  lub biuro@gca.edu.pl

Skip to content